top of page

Cies Szigetek

A Vigohoz közeli Cies-szigetek (a helyiek által csak “Galicia Karibi-térségének” emlegetett szigetcsoport ) három szigetből áll: Monteagudo (vagy Illa Norte) Faro (vagy Illa do Medio) szigete, valamint San Martiño (vagy Illa Sur) szigete.

Vigo, Cangas vagy Baiona kikötőiből főszezonban rendszeresen indulnak katamaránok a szigetcsoport felé, útközben a fedélzeten állva sirályok, kormoránok lesznek útitársaink, míg a vízben játékos delfinek kísérik a hajókat. Vigoból kb 45 perces hajóút során sok apró halászhajóval is találkozhatunk.

Cies 2.jpg

A hajókikötő a Monteaguda és Faro szigeteket összekapcsoló homokpad részét képező Playa de Rodason található.

Partra szállás után dönthetünk úgy, hogy az 1200 méter hosszú, hófehér homokos strandon maradunk és ott fedezzük fel a vízalatti világot, vagy választhatjuk a különböző túraútvonalakat a sziget különböző pontjaira. 4, eltérő színnel jelzett, különböző hosszúságú út visz fel a vulkanikus eredetű dombokra, illetve sziklákra, ezek közül a legnépszerűbb a Monte Farohoz vivő, oda-vissza 7,4 km hosszú útvonal.

A kikötőtől a strand homokján, dagály esetén mesterséges módon kialakított gáton haladva visz az út Monteaguda szigetéről a Faro szigetre, majd gyönyörű erdei úton emelkedik egyre feljebb, végül cikk-cakk vonalban éri el a középső sziget csúcsán álló világítótornyot. A mellette lévő kilátóból csodálatos panoráma nyílik a sziget nyugati oldalára, ahol hatalmas függőleges sziklák aljában, a tenger és a szél eróziója által létrehozott furna (barlang) is megfigyelhető. A keleti oldal kissé lágyabb lejtőkkel rendelkezik, amelyeket erdők és cserjések takarnak és az Atlanti-óceán szelétől védettek, lehetővé téve a strandok és a dűnék kialakulását. A Cíes-szigeteknek összesen kilenc strandja van a három szigeten, valamennyit kristálytiszta viz és finom homok jellemzi.

1988 óta a szigeteket egy speciális madárvédelmi területnek tekintik, része a Natura 2000 hálózatnak. Több mint 22 000 pár sárgalábú sirály él itt, ami a világ legnagyobb kolóniája. Mellettük számos kormorán, fekete sirály, szula, galamb és harkály is megtalálható a szigeten.

Ugyancsak jelentős számú hüllő él itt, különféle típusú gyíkok és kígyók figyelhetők meg a csigák , bogarak, pókok és pillangók társaságában , illetve a szigetek állatvilágát képezi néhány nyúl, sündisznó és vidra is. 

2002 óta Nemzeti Park minősítéssel rendelkezik, szigorú szabályok védik a növény- és állatvilágát, kizárnak minden olyan tevékenységet, amely megváltoztatja vagy veszélyezteti az ökoszisztémák stabilitását, így például az egész szigeten tilos szemetelni, nincsenek szemetes kukák sem, magunkkal kell vinni a keletkezett szemetet.

 

A szigetre főszezonban csak a Xunta Galicia által kiadott engedéllyel lehet hajójegyet vásárolni. Ennek beszerzését vállalom , illetve segítek a jegyek megvételében is.

Üzenetküldés

Elküldtem!

bottom of page